Block title
Block content

انصاری، از منیوحی تا بهارستان

محمد سعید انصاری درسال 1335 در روستای ابوخضروای (منیوحی - اروند کنار)، روستایی سرسبز با مردمانی کوشا و با ایمان، متولد شد. دوران کودکی او مصادف با حوادث گوناگون تاریخی این سرزمین بود. محمد سعید تحصیلات خود را از دبستان مسعود سعد سابق در روستای ابوشکر آغاز کرد و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک سوم متوسطه در دبیرستان کاوه سپری نمود و ادامه تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در دبیرستان تخت جمشید سابق به پایان رساند.

 

از آنجایی که محمد سعید روحیه ای مبارز و مستقل داشته همزمان با تحصیل به کارهایی نظیر کشاورزی و کارگری می پرداخت تا بتواند عضوی موثر در جامعه باشد. اوج جوانی انصاری با فعالیت های انقلابی گره خورده و بسان همه ی جوانان انقلابی دیگر او نیز به صف دوستداران امام خمینی (ره) پیوست و همگام با مردم در جنبش های انقلابی شرکت نمود.

وی با آغاز جنگ تحمیلی به خیل رزمندگان مبارز و جهادگر پیوست و به دفاع از تمامیت ارضی و استقلال ایران اسلامی پرداخت. او در اسفند سال 1359 به عنوان معلم تعلیمات دینی در آموزش پرورش هندیجان به استخدام رسمی در آمد و از سال 1364 فعالیت خود را در شغل شریف معلمی در بندر امام خمینی (ره) ادامه داد.

 

انصاری با روحیه ی خدمت به مردم و تلاش برای عمران و آبادانی شهر خود در سال 1367 در انتخابات سومین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت نمود و از سوی مردم شهیدپرور آبادان در این انتخابات که اخذ رای به صورت کشوری از مهاجرین آبادانی در سراسر کشور برگزار گردید به عنوان نفر اول برگزیده شد.

ایشان درسال 1371 محمد سعید مجدداً مورد اعتماد مردم شریف آبادان قرار گرفت و در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی به عنوان نفر اول در حوزه انتخابیه آبادان انتخاب گردید. او همواره بیان داشته خدمت کردن به مردم شریف و محروم این منطقه آن قدر در درجه اهمیت قرار دارد که به هیچ وجه نیازی به پست و منصب برای ادای وظیفه به آنان ندارم و در هر پست و مقامی خالصانه با جان و دل به آنان خدمت می کنم.

در طول دو دوره نمایندگی علی رغم تلاش جهت ادامه تحصیل به علت مشغله بسیار، موفق به ادامه تحصیل نشد. سال 1375 همزمان با پایان دوره چهارم مجلس در رشته حقوق و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز مشغول به تحصیل شد. وی در سال 80 موفق به اخذ مدرک کارشناسی شد و سپس تحصیل را تا اخذ مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق ادامه داد، وی اینک مراحل آخر اخذ مقطع دکترای رشته حقوق را طی کرده و به زودی مدرک دکترا را اخذ می کند.

محمد سعید انصاری در ادوار پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی از آنجایی که افتخار خدمت به مردم شریف این خطه را در کسوت نمایندگی مجلس نداشت ابتدا دو سال را در اداره ارتباطات رادیویی کشور در سمت معاونت این اداره خدمت کرد که در این مدت ایشان موفق به راه اندازی مراکز فرکانس در استان های خوزستان، هرمزگان و اصفهان گردید و سپس به مدت 3 سال در اداره کل امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشغول به فعالیت گردید.

 

پس از اداره ارتباطات رادیویی ایشان به صدا و سیما رفته و بیش از یک سال را در این سازمان گذارند و سپس در وزارت نفت به عنوان کارشناس پارلمانی این وزارتخانه به انجام وظیفه پرداخت. اوکمتر از یک سال باقیمانده را به آموزش و پرورش بندر امام خمینی (ره) بازگشت و به شغل شریف معلمی خود ادامه داد.

با شروع انتخابات دوره هفتم وی تصمیم به شرکت مجدد در انتخابات گرفت و پس از دو دوره مجددا در مرحله اول و به عنوان نفر اول با اکثریت قاطع آرا از سوی مردم شریف آبادان انتخاب گردید.

محمد سعید انصاری در انتخابات دوره ی هشتم مجلس شورای اسلامی نیز کاندیدای نمایندگی مردم شریف و شهیدپرور آبادان شد ولیکن در مرحله ی دوم انتخابات از حضور در مجلس شورای اسلامی بازماند و پس از آن به تدریس در دانشگاه پرداخت و همزمان پس از اخذ مدرک وکالت، به عنوان وکیل پایه ی یک دادگستری نیز به مردم خدمت کرد. 

وی همچنین در انتخابات دوره ی نهم مجلس شورای اسلامی با شعار صدای مردم آبادان، نماینده و صدای رسا و حق ستان این دلیرمردان و شیرزنان شریف و شهیدپرور در مجلس نهم شد.

 

اکنون در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این مرد دوران دیده بر آن است تا با تجارب گران سنگ خود و کوله باری که در آن 16 سال حضور چشمگیر و بسیار فعال در مجلس شورای اسلامی، ده ها سال پست های کلیدی ریز و درشت در وزارتخانه های مختلف و سالیان درازی دیگر خدمت به مردم شریف میهنش به چشم می خورد، می خواهد خود را محیای حضور مجدد برای دوران تازه ای از خدمت گذاری کند.

 

اهم سوابق و مسئولیت ها

1- نماینده ادوار سوم، چهارم، هفتم و نهم مردم شریف و شهیدپرور آبادان در مجلس شورای اسلامی

2 - عضو کمیسیون اصل نود قانون اساسی در دوره سوم مجلس شورای اسلامی

3- عضو کمیسیون نفت در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی

4- عضو کمیسیون انرژی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

5- رییس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی در دوره هفتم

6- رییس کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از وزارت نفت در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

7- نایب رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

8- معاونت اداره کل ارزیابی صدا و سیمای جمهوری اسلامی

9- معاونت امور شهرستان های اداره کل ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

10- کارشناس حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

11- کارشناس حقوقی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

12- عضو هیأت عالی نظارت بر انتخابات سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان خوزستان

13 - مؤسس و عضو هیئت امناء دانشگاه پیام نور آبادان

14- مشاور معاون پارلمانی سازمان انرژی اتمی ایران

15- مدرس دانشگاه

16- وکیل پایه یک دادگستری

17- مدیر مسئول و صاحب امتیاز هفته نامه اروند

18- مدیر مؤسسه فرهنگی هنری مذهبی ولایت آبادان

19- عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 95 و برنامه پنج ساله ششم

دیدگاه‌ها