Block title
Block content
نایب رییس کمیسیون انرژی:

دولت روحانی بنزین را دو نرخی نمی کند

در قانون تصریح شده است که دولت می تواند و اختیار دارد که بنزین را دو نرخی یا از دو نرخی شدن آن ممانعت کند بنابراین با وجود مصوبه در بودجه۹۵ در صورتی که دولت با این موضوع مخالفت جدی دارد می تواند از دو نرخی کردن آن ممانعت کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مجلس نیوز؛ محمد سعید انصاری، نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص  تاکید بودجه 95 بر  دو نرخی شدن بنزین گفت: مساله دو نرخی شدن بنزین زمینه های بروز فساد را در عرصه انرژی تقویت می کند و این موضوع نه مورد نظر دولت است و نه مجلس.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:در جلسات کمیسیون انرژی مجلس در زمان بررسی این موضوع تمرکز کمیسیون بر محور کارت سوخت و حفظ ان بود و از اساس کمیسیون در خصوص مساله دو نرخی کردن مصوبه ای نداشت.

انصاری همچنین تصریح کرد: در زمان بررسی بودجه در صحن این پیشنهاد توسط یکی از نمایندگان مطرح و در رای گیری نیز با موافقت رو به رو شد، البته در پایان در کمیسیون تلفیق ایرادات کلی تا اندازه ای بر طرف شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دولت مخالف دو نرخی شدن است به نظر می رسد بنزنی دو نرخی نخواهد شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطر نشان کرد: در قانون تصریح شده است که دولت می تواند و اختیار دارد که بنزین را دو نرخی یا از دو نرخی شدن آن ممانعت کند بنابراین با وجود مصوبه در بودجه95 در صورتی که دولت با این موضوع مخالفت جدی دارد می تواند از دو نرخی کردن آن ممانعت کند./

دیدگاه‌ها